ظروف یکبار مصرف رستورانی

خانه » اخبار و مقالات » مقالات » ظروف یکبار مصرف رستورانی

ظروف یکبار مصرف رستورانی

2019-09-16T16:06:18+00:00 16 سپتامبر 2019|Categories: مقالات|Tags: , |بدون ديدگاه

ظروف یکبار مصرف رستورانی از آن دسته محصولاتی است که به دلیل سرو غذای گرم داخل آن از اهمیت بهداشتی فراوانی برخوردار است. دارا نبودن استانداردهای کافی و لازم در این محصول میتواند منجر به بروز بیماری ها و آسیب های جسمی برای فرد مصرف کننده غذا باشد. رعایت استنانداردهای لازم در تولید ظروف یکبار مصرف رستورانی کمک شایانی به سلامت غذایی جامعه و کاهش هزینه های نظام بهداشت و درمان کشور است. از این رو تولید این ظروف باید تحت نظارت های شدید نهادهای بالادستی بهداشتی و فنی قرار داشته باشد.
ظروف یکبار مصرف رستورانی از آنجا که به صورت گسترده در هیئات مذهبی و موسسات توزیع کننده غذا استفاده میشوند از اهمیت دوچندانی برخوردارند. به غیر از موارد بهداشتی، این ظروف لازم است که از نظر ظاهری نیز به گونه ای طراحی شوند تا مشتریان غذاهای رستوران ها تجربه دلچسبی از صرف غذا در این ظروف داشته باشند. محصول مکمل این ظروف، ظروف یکبار مصرف سالاد است.

تولید ظروف یکبار مصرف رستورانی در پریما

کارخانه ظروف یکبار مصرف پریما پلاستیک همواره در تلاش بوده است تا با اجرای استانداردهای لازم و همچنین مطالعات مستمر در زمینه ارتقا سلامت ظروف یکبار مصرف رستورانی، این ظروف را به صورت کاملا بهداشتی روانه بازار نماید. از این رو این شرکت با عقد قرارداد با یک تولید کننده معظم ماشین آلات تولید ظروف، بهترین ماشین آلات و خطوط تولید را در کارخانه خود نصب کرده و امیدوار است بتواند ظروف یکبار مصرف رستورانی با کیفیت بالا به بازار عرضه نماید.
این کارخانه همچنین آمادگی دارد با عقد قرارداد های بلند مدت با رستوران ها و کترینگ ها، هتل ها و … نیازمندی ظروف این مجموعه ها را در قالب عمده فروشی ظروف یکبار مصرف تامین نماید. لذا از کلیه رستوران ها و فعالین صنعت توزیع غذا دعوت میشود ضمن بازدید از کارخانه پریما پلاستیک، و در صورت تایید کیفیت محصولات این واحد تولیدی سفارشات خود را ثبت نمایند.
کارخانه پریما پلاستیک تضمین میکند با توجه به بهره گیری از بهترین خطوط تولید ظروف یکبار مصرف رستورانی، سفارشات محوله را در اسرع وقت آماده و تحویل نماید.

ثبت ديدگاه